TERE TULEMAST!

Osteonika treatment & training – osteopaatiline abi ja koolitus

 

Osteopaatiline meditsiin on oma tõhusust tõestanud juba enam kui sajandi vältel. Käesoleval hetkel on osteopaatilise abi osutamine õiguslikult reguleeritud rohkem kui 12 riigis, veel 14 riigis sellesuunaline protsess praegu veel käib. USAs ja Suurbritannias on osteopaadi abi poole pöördumine kulukas lõbu ja seetõttu makstakse see kinni meditsiinikindlustuse vahenditest. Venemaal võib osteopaadina töötada ainult arst, kes on pärast kõrgkooliõpinguid spetsialiseerunud osteopaatiale ning edukalt läbinud vastava teooriakursuse ja praktika. Eestis ei ole osteopaatiline meditsiin seadusega reguleeritud ning kuulub lihtsalt mingite teenuste valdkonda… Järeldusi võite ise teha.

Osteopaadi eesmärk on võita inimene tagasi normaalsele elule, käsitledes organismi kui keha, hinge ja tahte ühtset holistilist tervikut. Sümptomaatika võib olla väga mitmesugune: osteopaatia töötab kaebuste põhjustega – kudede struktuurimuutustega ja keha biomehaanika häiretega, mis ajapikku võivad saada erinevate valude ja muude probleemide põhjustajaks. Ja see pole veel kaugeltki kõik.

Endast rääkides võin öelda, et kasutan kudede mõjutamiseks nn pehmeid tehnikaid, mingeid jõuvõtteid ei harrasta. Kõiki manipulatsioone tajub patsient kerge ja meeldiva puudutuse, vajutuse või venitusena, millele järgneb kudede lõdvestus. Lõõgastunud ja stressivaba patsient ongi osteopaatilise ravi edu pant, valuaistingute teket tuleb vältida.

Kui nimetada kõige sagedasemaid kaebusi, millega minu poole pöördutakse, siis nendeks on pea-, kaela- ja seljavalud, nimmepiirkonna probleemid ning liigesevaevused. Edasi tulevad väsimus, ärrituvus ja unetus. Seejärel rühihäired, tallavõlvi lamenemine ja seedeelundkonna haigused. Muidugi on palju patsiente hädas ka trauma- või operatsioonijärgsete probleemidega, sh liikuvuspiiratuse, piitsalöögi-tüüpi kaelavigastuste ning vaagnapiirkonnaga seotud vaevustega.

Tervisemurede ennetamine on teadagi parem kui tagajärgedega tegelemine, seepärast tuleb enda eest varakult hoolt kanda, enne kui haigused üldse välja kujunevad. Ka sisuliselt tervel inimesel võib leida pinges kehapiirkondi ja kudede düsbalanssi, millega tegeledes on võimalik ära hoida nende edasist arenemist raskemateks terviseprobleemideks.

Näo esteetiline korrigeerimine osteopaatia abil pakub suurepäraseid võimalusi neile, kes soovivad hoolitseda oma välimuse eest. Osteopaatia võimaldab pinguldada näo-, kaela- ja dekolteepiirkonna nahka, taastada tervisest säravat jumet, tasakaalustada ületoonuses miimilisi lihaseid ja korrigeerida näojooni – kasuks tuleb ka ravi üldine stressivastane toime. Raviseanss on väga meeldiv ning tulemused nähtavad kohe. Esteetilist korrigeerimist on muidugi tulemuslikum läbi viia kuurina, mida võib vajadusel või soovi korral korrata.

Dr. Irina Nikolaeva, arst-osteopaat
Ida-Euroopa Osteopaatiakooli õppejõud