ruet

Kraniaalteraapia

Kraniaalteraapia (kraniosakraalteraapia, manuaalsed ja osteopaatilised tehnikad)

Kraniaalteraapia on nüüdisaegsete teraapiate üks pehmemaid ja samas sügavaima toimega meetodeid. See mõjutab nii haiguste füüsilisi kui psühholoogilisi põhjuseid, mille puhul muud meetodid on võimetud.

Lülisamba ja kolju sisemuses ringleb ja uueneb seljaajuvedelik ehk liikvor, mis ümbritseb selja- ja peaaju. Seljaajuvedeliku liikumise tulemusena muutub aju kõvakesta piires  tsükliliselt selle rõhk, kusjuures terve hulk luid, kudesid ja siseelundeid samal ajal laieneb ja aheneb pehmelt ja tsükliliselt.

Terapeudi võtted seansi ajal on väga pehmed ja täpsed, mõjutades koljupiirkonda, ristluud ja diafragmat. Tulemusena taastub liikvori moodustumise loomulik rütm, keha vabaneb liikumispiirangutest, seljaajuvedeliku ringe paraneb, arteriaalne rõhk ning kesk- ja piirdenärvisüsteemi talitlus normaliseeruvad. Tekib lõõgastusefekt, tööle hakkavad organismi taastusprotsessid.

Kraniosakraalteraapia protokolle võib lõimida kõikidesse kehalistesse praktikatesse või kasutada eraldi organismi profülaktiliseks ja tervistavaks mõjutamiseks. KST sobib igas vanuses lastele, täiskasvanutele ja vanuritele.

Seminaride tsükli läbinud saavad võimaluse astuda tasuta Manuaalpraktikute Assotsiatsiooni liikmeks ja saada isiklik virtuaalkabinet veebilehel osteonika.ee jaotuses „assotsiatsioon-professionaal“, kus on Teie pilt, kontaktandmed ja läbitud seminaride loetelu ning lisaks ligipääs õppematerjalidele (sõltub Koolis õpitud kursustest).