ruet

Koolituste kirjeldus

Manuaalpraktikate kool

Kraniaalteraapia (kraniosakraalteraapia, manuaalsed ja osteopaatilised tehnikad)
Kraniosakraalteraapia on nüüdisaegsete teraapiate üks pehmemaid ja samas sügavaima toimega meetodeid. See mõjutab nii haiguste füüsilisi kui psühholoogilisi põhjuseid, mille puhul muud meetodid on võimetud.
Lülisamba ja kolju sisemuses ringleb ja uueneb seljaajuvedelik ehk liikvor, mis ümbritseb selja- ja peaaju. Seljaajuvedeliku liikumise tulemusena muutub aju kõvakesta piires  tsükliliselt selle rõhk, kusjuures terve hulk luid, kudesid ja siseelundeid samal ajal laieneb ja aheneb pehmelt ja tsükliliselt.

Terapeudi võtted seansi ajal on väga pehmed ja täpsed, mõjutades koljupiirkonda, ristluud ja diafragmat. Tulemusena taastub liikvori moodustumise loomulik rütm, keha vabaneb liikumispiirangutest, seljaajuvedeliku ringe paraneb, arteriaalne rõhk ning kesk- ja piirdenärvisüsteemi talitlus normaliseeruvad. Tekib lõõgastusefekt, tööle hakkavad organismi taastusprotsessid. Kraniosakraalteraapia protokolle võib lõimida kõikidesse kehalistesse praktikatesse või kasutada eraldi organismi profülaktiliseks ja tervistavaks mõjutamiseks.

Meie koolitused

Strukturaalteraapia
Strukturaalosteopaatia (manuaalteraapia) uurib tugi- ja liikumiselundkonna tööd. Patoloogiaid käsitletakse biomehaanika seisukohast: lülisambalülide ja muude luude nihkeid, liigesehaigusi; lihaste, fastsiate ja kõõluste  ning neid läbivate struktuuride ülepingetest tekkinud muutusi. Kõik sellised kahjustused toovad endaga kaasa paikseid ilminguid tursete ja valuaistingute näol, mis tekivad närvilõpmete ärritusest.

Kursus algab:

27.09.2018

Vistseraalteraapia
Vistseraalosteopaatia ja manuaalteraapia  kursus on suunatud siseelundite ja elundsüsteemide haiguste põhjuste uurimisele (hingamis-, seede-, kuse-suguelundkond, närvisüsteem ja südame-veresoonkond).

Kursus algab:

22.09.2018

Kraniaalteraapia
Kraniaalteraapia on nüüdisaegsete teraapiate üks pehmemaid ja samas sügavaima toimega meetodeid. See mõjutab nii haiguste füüsilisi kui psühholoogilisi põhjuseid, mille puhul muud meetodid on võimetud.

Kursus algab:

15.09.2018

Esteetiline osteopaatia
Esteetilise osteopaatia metoodika on füsioloogiline, universaalne ja sellel puuduvad ealised kriteeriumid. Esteetilise osteopaatia seanss on kogu organismi kompleksne ja sügav mõjutamine, kusjuures spetsialist eraldab maksimaalset tähelepanu välimust mõjutavatele protsessidele.

Kursus algab:

24.09.2018

Kliiniline osteopaatia ja manuaalteraapia
Seminaride tsükkel kooli õppekava raames või täienduskoolitusena osteopaatidele ja osteopraktikutele, manuaalterapeutidele ja -praktikutele ja taastusravi spetsialistidele, kes on läbinud osteopaatia põhikursuse (vähemalt 700 akadeemilise tunni ulatuses).

Kursus algab:

29.09.2018