ruet

Patsientidele

Osteonika tervisekeskus

Mida peaks teadma patsient?

  1. Vastuvõtule tuleb saabuda õigeaegselt. Kui jõudsite varem, siis palun oodake: kabinetti võib siseneda mitte varem kui 5 minutit enne kokkulepitud aega.  Kahe patsiendi vahele jäävat aega kasutab arst kabineti desinfitseerimiseks ja lühikeseks puhkuseks.
  2. Mugav riietrus. Osteopaatiaseanss viiakse läbi patsinedi lamades, mõniukord ka istudes. Lahti riietuda ei ole vaja (üleriided välja arvatud). Jalatsid võetakse ära, vajadusel saab välisjalanõudele panna ühekordsed kilesussid.
  3. Kui teil on olemas hiljuti tehtud uuringute tulemused (analüüside väljaprindid; KT, MRT, röntgeniülesvõtete kirjeldused jms), siis võtke need endaga kaasa või saatke e-posti teel aadressile osteonika@mail.ee.
  4. NB! Osteopaat ei muuda ega anna hinnangut teiste arstide poolt pandud diagnoosidele ega kritiseeri nende valitud ravitaktikaid. Kui kasutate mingeid ravimeid, mille kirjutas välja pere- või eriarst, kuid Te kahtlete ravi tõhususes, siis tuleb ravimeid ja protseduure puudutavate küsimustega pöörduda neid määranud pere- või raviarsti poole.
  5. Imesid ei ole võimalik teha. Ees ootab metoodiline töö, mis eeldab arsti ja patsiendi tihedat koostööd.

Osteopaatilise ravi vastunäidustused

Kõik seisundid, mille korral on vaja kiiresti poöörduda haigla erakorralise meditsiini osakonda.

  • Verejooksud.
  • «Värsked» traumad – luumurrud, nihestused, sidemete ülevenitused või rebendid.
  • Insuldi või infarkti akuutsed staadiumid.
  • Kõhuõõne elundite haiguste raskekujulised sümptomid.
  • Akuutsed infektsioon- või viirushaigused.
  • Palavik.
  • Hüpertooniline kriis.
  • Halvaloomulised kasvajad metastaasidega või lagunemisstaadiumis.
  • Autoimmuunsed haigused ägenemisstaadiumis.
  • Kroonilised haigused dekompenseerimisperioodil.

Mille poolest on eriline osteopaadi vastuvõtt Osteonikas?

  1. Mul on pikaajaline töökogemus nii akadeemilise kui alternatiivse meditsiini valdkonnas, suhtun patsientidesse alati heatahtlikult ja olen positiivse eluhoiakuga. Patsientidega suhtlen naeratusega, kuid samas mõistan Teie valu. See on tähtis. Vastuvõtt toimub Tallinnas.
  2. Uute patsientide vastuvõtt toimub alati alles pärast isiklikku vestlust telefoni teel:  just nii on võimalik otsustada, kas Te üldse vajate osteopaatilist ravi, kas see on Teie juhtumi korral tõhus või oleks parem pöörduda hoopis arst-allopaadi (pere- või eriarsti) poole.
  3. Tulemuse saavutamiseks on eri juhtudel vaja erinev hulk raviseansse. Mõne terviseprobleemi lahendamiseks piisab ühest seansist, kuid tavaliselt koosneb ravikuur 2−5 visiidist. Kui probleem on kestnud juba aastaid, tuleks kuuri perioodiliselt korrata. Kuid igal juhul tunneb patsient end paremini juba pärast esimest arstikülastust.
  4. Praktiline konsultatsioon toimub osteopaatiaseansi ajal: selgitan, mis eesmärgiga tehakse ja ühtlasi näitan ette kõige lihtsamaid võtteid, mille abil saab oma enesetunnet oluliselt parandada. Koduste harjutuste tegemine on elementaarne, ja harjutusi tuleb teha regulaarselt, sest just senine eluviis ja -tegevus on viinud patsiendi käesolevate terviseprobleemideni.
  5. Seansi kestus on 45 minutit kuni 1 tundi, kuid visiiditasus see ei kajastu, v.a mõnel eraldi kokkulepitud juhul.
  6. Patsiendi turvalisus: nii käte kui vajalike töövahendite puhastamiseks ja desinfitseerimiseks kasutame ainult selliseid antiseptikuid, mis on kasutusel ka haiglates. Kabineti desinfitseeritakse ja tuulutatakse pärast iga visiiti. Loomulikult on osteopaadil ka kehtiv tervisetõend.

Lugupidamisega

Irina Nikolajeva, M.D., D.O
Osteonika Manuaalpraktikate Kooli direktor